„Nad Piękną Modrą Odrą - bis”

Gala Muzyki Operowej

Koncert pod patronatem:

Zapraszamy na wyjątkowy koncert „Nad Piękną Modrą Odrą – bis”. Wirtuozi Belcanto Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu oraz zespół Alba Musica zanurzą Państwa w wir walca, oczarują pięknymi melodiami, wykonując arcydzieła światowej klasyki i nie tylko. Wystąpią laureaci międzynarodowych konkursów, śpiewacy operowi i instrumentaliści z Wrocławia. Nie przegapcie tej niezwykłej nocy pełnej muzyki i elegancji!

INFORMACJE

Data Koncertu: 20 Sierpnia 2024
Godzina: 19:00
Miejsce: Sala Oratorium Marianum – Uniwersytetu Wrocławskiego
Czas Koncertu: ok. 70 min
Cena Biletów:
normalny 80 zł
ulgowy 50 zł (studenci, uczniowie oraz emeryci nie posiadający rezerwacji)
Wstęp Wolny: Seniorzy i renciści
(Liczba miejsc ograniczona)

Program koncertu (ok. 70 min):

 • Pietro Mascagni  – Intermezzo z opery „Cavalleria rusticana” – Alba Musica
 • Camille Saint-Saëns. Aria Dalili „Mon coeur s’ouvre à ta voix” z opery „Samson i Dalila” – Natalia Akinina & AlbaMusicTrio
 • Rodolfo Falvo – Dicitencello vuie Waleri Zadorożny – Tenor & AlbaMusicTrio
 • Camille Saint-Saëns – Łabędź – Eduard Radzwilowicz & Anastasia Bouria
 • Giacomo Puccini – Aria Lauretty „O mio babbino caro” opery „Gianni Schicchi” – Katarzyna Czekanowska & Alba Musica
 • Georges Bizet Overture do opery „Carmen” – Alba Musica
 • Georges Bizet – Habanera – Natalia Akinina & Alba Musica
 • Giuseppe Verdi – Aria Księcia z opery „Rigoletto” – Waleri Zadorożny & Alba Musica
 • Georges Bizet – Seguidilla Carmen – Katarzyna Czekanowska & Alba Musica
 • Carlos Gardel –Tango „Por una cabeza” – AlbaMusicTrio
 • Jacques Offenbach – Barcarolle – Natalia Akinina & Katarzyna Czekanowska & Alba Musica
 • Eduardo di Capua – O sole mio – Waleri Zadorożny & AlbaMusicTrio
 • Wiesław Małucha – La Nostra Amicizia – Virtuosi Belcanto & Alba Musica
 • Astor Piazzolla – La Muerte Del Angel – AlbaMusicTrio
 • Wiesław Małucha – Operetta di Amore – Virtuosi Belcanto & Alba Musica

Wykonawcy Koncertu: 
Virtuosi Belcanto & Alba Musica – Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu w składzie: Katazhyna Czekanowska (sopran), Natalia Akinina (mezzosopran), Waleri Zadorożny (tenor), Darya Yeliseyeva (flet), Eugenia Zhukovytska (skrzypce), Eduard Radzwilowicz (wiolonczela), Anastasia Bouria (fortepian).

20 Sierpnia 2024

Biografie

Katazhyna Czekanowska – śpiewaczka operowa z Tarnopola – mezzosopranistka. W 2005 r. ukończyła Eksperymentalną Szkołę Artystyczną w Tarnopolu (muzyka, teatr, rysunek), następnie (2005–2009) studia licencjackie (wokal). W latach 2010–2012 studiowała muzykologię i dyrygenturę chóralną na Uniwersytecie Pedagogicznym im. W. Hnatiuka w Tarnopolu. W latach 2005–2013 pracowała jako solistka w domu kultury Kolejowy Tarnopol, jednocześnie (2011–2013) jako solistka Galickiej Orkiestry Kameralnej. Od 2013 r. mieszka we Wrocławiu, gdzie założyła zespół muzyki ludowej Śpiewogra oraz współorganizowała chór Psalterion przy kościele greckokatolickim. Jest laureatką międzynarodowych i krajowych konkursów wokalnych, m.in. Grand Prix im. S Kruszelnickiej (Tarnopol, 2008, 2009). Współorganizuje koncerty i festiwale pieśni ukraińskich. Jako aktorka brała udział we Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016. Zwyciężczyni pierwszej nagrody w międzynarodowym konkursie w Cambridge 2023.

Natalia Akinina – śpiewaczka operowa, mezzosopranistka. Absolwentka Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej.  Przez 15 lat pracowała solistką i pełniła funkcję kierowniczki trupy operowej Narodowego Teatru Opery i Baletu w Mińsku.  Została uznana za najlepszą mezzosopranistkę na Białorusi. Laureatka pierwszych nagród na międzynarodowych konkursach i festiwalach w tym Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”. Uczestniczka Międzynarodowego Festiwalu Tańca i Muzyki w Bangkoku, Internationales Brucknerfest w Linzu , Opera Nowa w Bydgoszczy. Jej występy odbywały się na scenach wiodących sal koncertowych Polski, Austrii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Belgii, Niemiec, Czech, Białorusi, Szwajcarii, Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii etc. Bogaty repertuar śpiewaczki obejmuje znane role operowe na mezzosopran, utwory kameralne i kantatowo-oratorskie z różnych epok. We Wrocławiu Natalia prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną.

Valeryj Zadorożny – śpiewak operowy, tenor. Absolwent Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej w Odessie. Pracował w chórze Narodowego Teatru Opery i Baletu w Odessie. Geografia koncertów oraz wyjazdów obejmuje wiele krajów, w tym  Włochy, Belgia, Holandia, Niemcy. Obecnie jest solistom chóru Opery Wrocławskiej.

Darya Yeliseyeva – flecistka, laureatka licznych międzynarodowych konkursów. Absolwentka Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w klasie fletu poprzecznego. Darya studiowała także w Paryżu w Konserwatorium Regionalnym w Aubervilliers. Odbyła staż w Międzynarodowej Akademii Letniej w Nicei u profesora Philippe Bernolda z Narodowego Konserwatorium Paryskiego. Przez pięć lat pracowała jako solistka Państwowej Filharmonii Białoruskiej. Zagrała ponad sto koncertów solowych. Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną i koncertową.

Yevheniia Zhukovytska – skrzypaczka, absolwentka Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie. Brała udział w wielu koncertach kameralnych oraz symfonicznych, w tym Narodowej Orkiestry Symfonicznej i Orkiestry Radio w Kijowie. Pracowała jako artystka Akademickiej Symfonicznej Orkiestry w Dnipro Philharmonic. Geografia koncertów obejmuje wiele krajów, w tym Hiszpanię, Włochy, Chiny, Szwajcarię, Francję. Obecnie jest artystką orkiestry Opery Wrocławskiej.

Eduard Radzwilowicz – wiolonczelista, laureat Międzynarodowego Konkursu Instrumentalnego im. Jewhena Stankowycza w Kijowie. W czasie naucznia w Mińskim Państwowym College’u brał udział w koncertach Orkiestry Symfonicznej uczelni na terenie województwa Pomorskiego, wystąpił jako solista z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Białoruskiej. W 2019 ukończył studia w Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej na kursie wiolonczeli i dyrygentury. Brał udział w warsztatach prof. Kiryla Rodzina, Rektora Konserwatorium Petersburskiego prof. Aleksieja Wasiljewa, solistów Gdańskiego trio. Przez pięć lat pracował w Narodowej Akademickiej Koncertowej Orkiestrze Białorusi. W sezonie 2020-2021 zawodnik Mińskiego Kwartetu Smyczkowego. Brał udział w wielu projektach symfonicznych i kameralnych, w których wykonywano muzykę od baroku po Pop. Obecnie jest artystą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

Anastasia Bouria – pianistka, laureatka wielu międzynarodowych konkursów, w tym VIII Sztokholmskiego Międzynarodowego Konkursu Muzycznego (2021). Ukończyła studia w Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej (fortepian solo, kameralistyka, pedagogia). Przez 20 lat pracowała na Katedrze Instrumentów Smyczkowych i 2 lata na Katedrze Kameralistyki Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej. Studenci jej klasy wielokrotnie stawali się laureatami międzynarodowych konkursów. Autorka transkrypcji kameralno- instrumentalnych. W szczególności na koncercie Państwo usłyszą utwory w jej oryginalnych aranżacjach. Prowadzi aktywną działalność pedagogiczną i koncertową. Jako performerka i prezenterka zrealizowała ponad 80 projektów.

Partnerzy Koncertu:

Sala Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego

20 Sierpnia 2024