WYKONAWCY
Viktor Kuznetsov

Gracjan Szymczak

Tomasz Strahl

Kwintet Fortepianowy pod kierownictwem artystycznym Viktora Kuznetsova


KONCERT: 10.11.2018 – „NIECH ŻYJE POLSKA”
Gracjan Szymczak – fortepian
Viktor Kuznetsov – I skrzypce
Viktor Kuznetsov Jr – II skrzypce
Marlena Grodzicka Myślak – altówka
Jakub Myślak – wiolonczela
KONCERT: 30.05.2018 – “I PODRÓŻ” RELAKSUJĄCE PODRÓŻE MELOMANA ODKRYWCY
Viktor Kuznetsov – I skrzypce
Inessa Chychyla – II skrzypce
Marlena Grodzicka Myślak – altówka
Kinga Chudzikowska – wiolonczela
Marcin Grabosz – fortepian
KONCERT: 17.03.2018 – Koncert “I PODRÓŻ”
Viktor Kuznetsov – I skrzypce
Inessa Chychyla – II skrzypce
Marlena Grodzicka Myślak – altówka
Kinga Chudzikowska – wiolonczela
Barbara Karaśkiewicz – fortepian
József Lendvay z zespołem Ricordanza




Grabosz Marcin

The Sound Quartet

Kwartet smyczkowy tworzą absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Magdalena Środula – I skrzypce
Martyna Bulińska – II skrzypce
Barbara Śławińska – altówka
Kinga Sokołowska – wiolonczela
Zespół działa od 2009 roku, a na swoim koncie ma już wiele koncertów na terenie całej Polski, jak i za granicą. Wieloletnie doświadczenie w różnego rodzaju zespołach i projektach symfonicznych, kameralnych i rozrywkowych pozwoliło im na stworzenie kwartetu realizującego wiele rodzajów muzyki od klasycznej poprzez rozrywkową, do popularnej.
Leopoldinum

Orkiestra powstała w 1978 roku, nawiązując nazwą do jednego z najcenniejszych zabytków architektury barokowej w Europie Środkowej, słynącej ze znakomitej akustyki Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Tożsamość artystyczna Leopoldinum została ukształtowana przez szereg osobowości, z których największy wpływ na zespół wywarł Karol Teutsch. Artysta potrafił połączyć najlepsze umiejętności indywidualnych muzyków orkiestry kameralnej, stworzył też model szefa będącego jednocześnie wykonawcą-wirtuozem oraz dyrygentem. Obecnie dyrektorem artystycznym jest altowiolista Hartmut Rohde, który przejął orkiestrę po siedmiu niezwykle bogatych latach pod kierunkiem skrzypka Ernsta Kovacica. Rohde jest profesorem w Universität der Künste w Berlinie oraz w Royal Academy of Music w Londynie, założycielem Mozart Piano Quartet
Kameraliści Leopoldinum nagrali kilkanaście płyt, z których Rossini Gala z Ewą Podleś (kontralt) otrzymała nagrodę Fryderyk 1999. Album Ernst Krenek – Symphonic Elegy został wysoko oceniony w tak prestiżowych czasopismach, jak „Diapason”, „Fanfare” i „The Strad”. Orkiestra znana jest z licznych prawykonań, w tym kompozycji napisanych specjalnie dla zespołu, m.in. Heitora Parry’ego czy Roxanny Panufnik.
Orkiestra zdobyła szerokie uznanie słuchaczy i krytyki, występując w takich salach koncertowych, jak m.in. Philharmonie i Schauspielhaus w Berlinie oraz na festiwalach: Flanders Festival i Europalia w Belgii, Echternach w Luxemburgu, du Perigord Noir we Francji, Estoril Festival w Portugalii oraz Warszawska Jesień, Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena czy Musica Polonica Nova i Musica Electronica Nova w Polsce.